Naše láska k plemeni zlatý retriever začala v roce 2000, kdy jsme si pořídili našeho prvního zlaťáka Rudyho. A vůbec jsme netušili, že nás toto plemeno takto uchvátí :)

Rudík vychoval moje dvě děti a já zjistila, že je to ten nej nej pes na světě, Rudy byl prostě pan pes, největší, nejkrásnější a nejhodnější. Nejvěrnější a nejoddanější přítel, jakého jsem kdy měla, který by mne bránil za každou cenu.

Děkuji za každou maličkou chvilku, kterou jsem s Tebou mohla strávit Rudíku.

V roce 2011 jsme se rozhodli koupit si štěňátko zlatého retrievera s PP, který bude mít předpoklady pro loveckou upotřebitelnost. Nejlépe štěňátko z malé CHS , od lidí, kteří milují své pejsky a to se mi poštěstilo. V Brně v chs z Líšeňské planinky na mne čekalo již 3měsíční štěňátko s černým obojkem ....Baddy. Paní chovatelka Katka Wagnerová vlastnila oba rodiče Baddíka a protože zůstal doma poslední, ukápla i slza při loučení.

Baddík mě provedl vším kolem loveckého výcviku, canisterapie a v neposlední řadě byl tak něžným stvořením, že mi opečovával Rudyho.

A protože jsme se s Baddíkem začali více věnovat canisterapii, padlo rozhodnutí pořídit si fenečku zlatého retrievera s PP, aby si Baddík od dětí občas odpočinul :). A tak jsme opět hledali, teď už cíleně štěňátko z malé chs, kde budou mít oba rodiče lovecké zkoušky, a samozřejmě také canisterapeutické zkoušky. Volba padla na chs Iceworld legend, opět jsme si jeli pro poslední štěňátko, opět mělo černý obojek, akorát tentokrát jsme jeli opravdu daleko, až do Mostu.  Prostě Ellinka na nás čekala, byla nám souzena.

Ellinka byla splněným snem mého Rudíka, takovou péči za celý život nepoznal :) A on Ellinku naoplátku vychovával, aby z ní vyrostla šikovná nebojácná fenka a to se mu opravdu podařilo.

Naše oblíbené místo v lese :) zleva Rudy, Ellinka a Baddík

V roce 2013 17.listopadu Rudy odešel do psího nebe, odešel tak, jako žil, jako PAN PES.

A zůstali dva mlaďoši, plní smutku, kteří potřebovali zaměstnat a pustili jsme se do toho s plnou vervou.

FOTO Baddy a Ellinka při výcviku v lese, začíná z nich být krásný pár :)

 

Po mnoha loveckých zkouškách, výstavách a návštěvách dětí v mateřinkách, jsme se rozhodli,  že je škoda, aby tak šikovní a krásní pejsci neměli pokračování a nepředali, tu něžnost, která je tomuto plemeni daná. Jejich zdravotní testy by nemohly být ani lepší a tak i s ohledem na vzpomínku na Rudyho, jsme v roce 2015 získali mezinárodně chráněný název chovatelské stanice RUBAELL. V tomto názvu se odráží jména mých třech zakladatelů :) RUDY, BADDY a ELLINKA.

FOTO červen 2013 - příjezd Ellinky k nám domů, kluci byli opravdu gentlemani :)