Týden po týdnu

!!!všichni jsme se rozjeli do nových domovů!!!
Celá naše parta štěňátek je už ve svých nových domovech. Bylo to náročné období a doufáme, že z vás vyrostou krásní, zdraví a sebevědomí pejsci.Budeme rádi, když se ukážete na výstavních molech, v oblasti canisterapie, popřípadě i na loveckých zkouškách. Necháme se překvapit a budeme se těšit na všechny zprávy od nových páníčků. Přejeme vám krásný, dlouhý život, plný lásky, porozumění a lotrovin, které vykouzlí úsměv na tvářích vašich milujících páníčků. Vaše chovatelka a celá smečka Rubaell
 
58.den - 3.5.2017 - 9.týden
Odjela nám naše sestřička Amareta Rubaell (Ruby), i když lidská máma byla smutná, my víme, že je u těch nej páníčků a běhá v rozlehlé zahradě :) nedaleko Ostravy.
My ostatní  řádíme o sto šest, máma Ellinka má svatou trpělivost a když už chce mít klid nastoupí táta roku Baddík a blbne s námi do roztrhání těla, a když usneme hlídá a zahřívá nás. Prostě máme tátu supermana.
Tento víkend přijedou další dva naši páníčci, tak se musíme ještě řádně vyblbnout.
 
45.den - 20.4.2017
Dnes jsme byli u pana veterináře a takhle nás to zmohlo :)
Máme čipy, europasy, jsme naočkovaní a jsme ta nejšikovnější štěňátka, protože jsme vůbec neplakali. Jenom jsme se tak těšili na tu zajímavou věc na stole, že Annabellka utekla z košíku a vyčůrala se v čekárně za našeho hlasitého povzbuzování :)  Ale pan veterinář se nezlobil, byl zaujat naší prohlídkou zda jsme zdraví a v plné síle a konstatoval, že máme všichni nůžkový zkus, čisté očka, prohlédl nám ženským bříško a Atomkovi sestouplé varlátka a konstatoval, že jsme všichni zdravé a silné štěňátka. Což je to nej, naši budoucí páníčci už na nás netrpělivě čekají a chystají nám pelíšky, dobroty a svoji velikánskou náruč plnou lásky <3
 
43.den - 18.4.2017
máme 6 týdnů, jsme úžasné kuličky, máme takové huňaté kožíšky, že můžeme chodit i v noci ven když prší a ani se nám moc nechce zpátky a chceme bydlet v bedýnce venku :) Naše lidská máma je však zásadně proti a odnese nás vždycky zpátky do tepla. Pěkně papáme granulky s mléčkem a maminka nás kojí už jen v noci a tu a tam přes den. Máma nás vychovává a táta je super parťák v soupeření o hračky :) Jsme moc šikovní a nehoda doma v bedýnce se nám stane pouze když lidská máma nestíhá nás dostatečně rychle vynést ven, ovšem kakáme zásadně venku :) Už se nám to doma s rodiči krátí a lidská máma začíná být smutná, a my ji slibujeme, že nás zase brzy uvidí, protože nám vybrala ty nej páníčky.
 
30.den - 5.4.2017
4 týdny uběhly jako voda, už jsou z nás malí pejsci, jezdíme dovádět na chatu do venkovní ohrádky, kde okusujeme všechno možné na čerstvém vzduchu. Papáme kašičku a máčené granulky, ale i tak nás maminka stále kojí. Naše váha je mezi 3,5 - 4kg, takže se při přepravě autem už proneseme, snad budeme brzy už jen u lesa :) líbí se nám být od hlíny a pryskyřice, panička pak říká, že nádherně voníme.
 
 
21.den - 27.3.2017
Dnes nám jsou tři týdny, jsme odčervení, máme již podruhé ostříhané drápky, neobratně capkáme po bedýnce a občas některý z nás vyleze a neumí se vrátit, to je pak řevu :) Krásně se nám otevřela očka, a protože máme nejlepší mámu na světě, která nás opečovává a dobře krmí, brzy budeme mít 3kg. O víkendu za námi byli naši budoucí páníčci, byli všichni fajn a tak už víme kam půjdeme my děvčata. Atomek zatím páníčka nemá, naše lidská máma čeká na speciálního páníčka, který by podpořil lovecké vlohy, které má prý náš bráška po tátovi :) , tak uvidíme.
13.den - 19.3.2017
Uběhl druhý týden, máme ostříhané drápky, pootevřené očička a nové oboječky, jako velcí pejsci. Zvedáme se na nožkách, ale velice neohrabaně, spíše jen papáme a spinkáme. Taky podle toho vypadají naše váhy, které jsou skoro 2kg. A panička tvrdí, že jsme ty nejhodnější miminka na světě :) Maminka vzorně papá tvaroh a vývar a má spousty mlíčka, hodně je s námi v bedýnce, ale spát chodí na chladnější místo vedle bedýnky.
 
7.den - 13.3.2017
Štěňátka mají už týden, všechny zdvojnásobila porodní váhu, vybarvili se jim krásně nosíky a začínají déle spinkat mezi kojením a tak se Ellinka i panička taky prospí. Všichni už jsme zadaní a za 14 dní se s budoucími páníčky poprvé setkáme. To bude radosti :)
3.den - 9.3.2017
Štěňátka rostou neuvěřitelným tempem, pupíčky mají už krásně čisté , vybarvují se jim čumáčky a tlapičky a tmavnou kožíšky. Ellinka se vzorně stará a pěkně papá, aby měla syté mléčko. Jsou to miláčkové.
 Armalína Rubaell (Malina)
Amareta Rubaell (Mery)
Aisi Rubaell (Sisi)
Atom Rubaell (miláček)
Annabella Rubaell (Bella)
 
Porod - 64.den - 6.3.2017
Tak jsme na světě 4 holky a 1 kluk , maminka odpočívá po porodu a my se máme čile k světu :)
Porodní váhy 480-560g
Uvidíme zda nám ještě někdo nepřibude do party
 
 
 
9.týden - 63.den -5.3.2017
Ellinka přestala žrát a obsadila bedýnku, večer byla teplota 37.3C, dnes ráno 36,8C.
Držte nám pěsti :)
 
 
9.týden - 58.den - 28.2.2017
Ellinka se chodí jen venčit, zbytek dne spí. Krmení dáváme o 50% více, po procházce otíráme bříško teplou vodou. Je už opravdu veliké, snad se brzy dočkáme krásných kuliček :) Vše je už nachystáno.
 
 
8.týden - 54.den - 24.2.2017
 Ellinka téměř celý den spí, chodíme častěji, ale na kratší procházky. Bříško už má veliké a začíná se ji tvořit mléko. Hodně se čistí a pořád má hlad, snažíme se ale odolat a dávat pouze o cca 30% více, na konci týdne začneme dávat 50% navíc.
 
7.týden - 48.den - 18.2.2017
Postavili jsme porodní bednu, ale zatím tam je Ellinka jen s Davídkem :)
 
 
7.týden - 43.den - 13.2.2017
 
Ellinka se rozšířila v oblasti hrudníku, zvýšili jsme dávku o polední oběd, čili asi 20%. Na procházky chodíme i do lesa, Ellinka již neběhá tryskem a jde pěkně po pěšince :)
 
 
 
6.týden - 36.den - 6.2.2017
Ellinka přešla na štěněcí granule a mírně jsme zvýšili dávku, ale na procházky pořád chodíme, jenom ne do lesa, aby neskákala přes  větve :)
 
5.týden - 31.den   -  2.sono 1.2.2017 - znovu potvrzena březost - Baddy z Líšeňské planinky (Baddík) a Bella Iceworld legend (Ellinka) čekají štěňátka
4. týden - 24. den   - 1.sono 25.1.2017 - potvrzena březost :)
 
Krytí:  2.1.2017